Diskusní fórum

Zdravím příznivce, přátele a chovatele Agam Kočičínských

máte-li chuť se na něco zeptat, popřípadě "světu" něco sdělit.. Neváhejte... do toho... ;-)

Těším se na Vaše případné příspěvky... ;-)

Míla

PS: Pokud máte chuť se na něco zeptat, prosím zkuste si nejdříve prolistovat ve starších diskusních příspěvcích, jelikož je možné, že na Váš dotaz již bylo odpovězeno.

Díky ;-)

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 28. 5. 2009 17:45
  Vítek
  PRO VŠECHNY

  Ahoj lidičky. Tak mám svůj blog www.agamykocicinske.blog.cz kde budu moc rád když se mě tam budete ptát na různé dotazy v dizkusi a doufám že tam zjistíte třeba něco užitečného.


 • 28. 5. 2009 18:10
  Tom
  Pro Petru

  Zdravim,vaší agamě ty zuby chybý,nevšimla jste si jestli vaše agama někdy dříve neskákala proti sklu v teráriu?Mnohdy to agamy dělají a pak z toho mají tyto boláky na tlamičce a přicházejí o zuby,k hojení je důležitá zase čistá voda kvůli infekci,zameste jí aby proti sklu skákala(třeba častěji ji pouštějte ven),můžete po dobu hojení lehce mazat framikoinem jednou za den.Já jsem zasipával i zásipem na odřeniny ale v oblasti tlamky ne,nevím jestli to neni při vnitřním užití škodlivé(hrozí olíznutí).Přeji hodně štěstí v léčbě.


 • 29. 5. 2009 17:28
  Karlos

  Před dvěma měsíci jsem si koupil agamku. Zpočátku byla klidná, ale teď začala být divoká, kousavá a agresivní. Poradil by mi někdo jak jí ochočit? Existuje na to nějaký návod? Předem díky za odpověď!


 • 29. 5. 2009 18:13
  Vítek
  Pro Karlos

  Návod na ochočení opravdu není. Snad jen nechat ji si pořádně zvyknout na prostředí, zbytečně ji nestresovat a pomalu zkoušet jestli ti vleze na ruku. Hlavně se u toho nesmíš bát. Zvířata to poznají a podle toho se zachovají! ;)


 • 3. 6. 2009 8:34
  Petra
  Je AGAMA vhodná pro začátečníka????

  Ahoj,
  ráda bych si pořídila agamu, ale pořád přemýšlím jestli není moc náročná pro úplného začátečníka? Manžel mě zrazuje, že je hodně náročná - denně krmit, rosit, vyměňovat vodu v nádrži atd. Nerada bych jí pak způsobila nějaké trápení kvůli mojí "nezkušenosti". Myslíte, že je pro mě vhodná? Popř. je třena agama vousatá nebo jiný ještěr méně náročný, resp. vhodnější pro laika? Díky za odpověď, Petra.


 • 3. 6. 2009 18:58
  Vítek
  Pro Petra

  Zdravím, neřekl bych náročná na chov, ale spíše časově náročná. Denně čistit vodu, rosit atd atd. Vše jde, však vyřešit technikou, která je na druhou stranu celkem drahá. Neřekl bych že zrovna agama kočinčinská je nějak náročná na chov. Pokud má dobré, poctivé podmínky chov je naprosto nenáročný já sám sem s agamkou kočinčinskou začínal a nemůžu si ji vynachválit. Pokud nemáte dostatek času pak je lepší agama vousatá je to čistě na vás.


 • 4. 6. 2009 10:47
  Vítek
  PRO VŠECHNY

  http://agamykocicinske.blog.cz/

  Je nově založený blog a budu moc rád když i tam se budete ptát jako tady v diskusi. A doufám že tam třeba i najdete nějaké užitečné informace :)


 • 6. 6. 2009 7:10
  Břeťa

  prosím o radu mám terarium rozměry d 80 š 65 v 120 a chci agamy kočičínské je možné je chovat v takovém terárku.


 • 7. 6. 2009 13:08
  Vítek
  Pro Břéťa

  Zdravím, samoždřejmě že můžeš doporučil bych 1,0 + 2x 0,1 tedy jednoho samce a dvě samice. Tato otázka kterou si sem napsal svědčí o tom že o agamách nic nevíš. Než si agamu koupíš prostuduj veškerou literaturu, internet. Prohlídni si terária pro tyto agamy třeba na www.akvarko.cz tam jich je dost. Prostuduj různé internetové stránky ať se agamky nakonec netrápí ;)


 • 7. 6. 2009 22:42
  Kája

  ahoj všem,moje cca 2-letá agamka už 14 dní odmítá červy,a v terárku cvrčky nemáme.jinak je živá,pořád někde leze,nic jí není jen prostě nechce dlabat,je to normální??


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Systematické zařazení

Soustava: Vitae (živé organismy)
Doména: Eukaryotae (jaderní)
Nadříše: Metakaryota
Říše: Animalia (živočichové)
Oddělení: Triblastica
Pododělení: Deuterostomia (druhoústí)
Kmen: Chordata (strunatci)
Podkmen: Vertebrata (obratlovci)
Infrakmen: Gnathostomata (čelistnatí)
Nadtřída: Tetrapoda (čtyřnožci)
Podtřída: Amniota (blanatí)
Infratřída: Diapsida
Kohorta: Lepidosauromorpha
Nadřád: Lepidosauria
Řád: Squamata (šupinatí)
Podřád: Sauria (ještěři)
Infrařád: Lacertilia
Nadčeleď: Iguania
Čeleď: Agamidae (agamovití)
Podčeleď: Agaminae (agamy)
Rod: Physignathus (agama)
Druh: Physignathus cocincinus

Rentgen Ludmily

http://www.teraporadna.cz/

15. 6. Vít

Zítra: Zbyněk

Nové terárium!!!!

Terárium pro Agamy s korkovým pozadím

Od 1.11.2007 fungují nové domény:

www.agamakocicinska.cz

www.physignathuscocincinus.cz

 

 

Vaše terárium pro Agamy Kočičínské je:
a) objednáno u firmy na míru
  
 6188
b) sestaveno svépomocí
  
 3767
c) koupeno hotové
  
 3414

Diskusní fórum

příspěvků: 1685

Návštěvnost stránek

482769