Diskusní fórum

Zdravím příznivce, přátele a chovatele Agam Kočičínských

máte-li chuť se na něco zeptat, popřípadě "světu" něco sdělit.. Neváhejte... do toho... ;-)

Těším se na Vaše případné příspěvky... ;-)

Míla

PS: Pokud máte chuť se na něco zeptat, prosím zkuste si nejdříve prolistovat ve starších diskusních příspěvcích, jelikož je možné, že na Váš dotaz již bylo odpovězeno.

Díky ;-)

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 16. 8. 2007 10:30
  Míla - Moderátor
  odpověď pro Polis

  Ahoj Polis, Auery má pravdu ve všem co napsala. Díky Auery, že jsi za mne "zaskočila" Jen bych jestě doplnila, že žárovka by měla mít UV-A záření. Přesnější popis žárovky se dočteš o trošku níže.. Měj se.. Míla


 • 9. 8. 2007 18:49
  Auery
  odpovědˇ

  Pavla: ještě by určitě neměla chybět větev na šplhání a nějkej substrát aby se líp udržovala vlhkost a žárovka na vyhřívání pro teplo


 • 10. 8. 2007 22:20
  pajina

  Mužete mi někdo říct kolik toho sežere agamka deně a na kolik přijde potrava na měsíc?


 • 16. 8. 2007 10:20
  Míla - Moderátor
  odpověď pro Pajina

  Ahoj, no, toť otázka? Každá Agama je jiná, každá žere jinak a něco jiného. Moji "drobečkové jsou poměrně rozmaznení.. A nevezmou do tlamičky nic co se nehýbe. V různých zdrojích jsem četla a od dvou chovatelů i slyšela, že jejich Agamy mají rádi např. meruňky, banány, salát, jablko, meloun, dětské přesnídávky a specialni granule pro masožravé ještěry. Pokud by tvá Agama nepohrdla nečím z tohoto výčtu, trošku by ti to ušetřilo kapsu.. Ale myslím, že o to tu přeci nejde... Na kolik přijde krmení si zkus spočítat sám, ve spoustě zverimexů prodávají krmný hmyz a holátka za různou cenu. A ve vetšine zverimexů prodávají krabičky cvrčků s různým počtem kusů. Zjisti si po kolika kusech prodávají krabičku cvrčků ve tvém oblíbeném zverimexu, cenu za červi, sarančata a ostatní a zkus si cenu žrádla za měsíc spočítat sám. Mysli na to, ze je lepší druh potravy střídat, např.: týden cvrčky, týden červy, týden sarančata atd. nebo střídat druh potravy klidně i každý den (tak to dělám já). Potrava by měla být pestrá a ne dlouhý čas monotónní.
  Průměrná spotřeba u mojich "drobečků" . Jeinec od jedince le liší.. Spotřeba u jednoho exempláře je:
  pokud krmím cvrčky - spotřeba je mezi 8 až 15 kusů
  pokud krmím zophobasy - spotřeba je kolem 7 kusů
  pokud krmím holátky - spotřeba je jeden až dva kusy (podle velikosti) pokud jsou holátka maličká, stará jen jeden den, mám rekord, že si Lada vzala jednou tři kusy, ale běžně jen jeden až dva kusy.
  pokud krmím moučnými červy - spotřebu nevím, protože jim moučné červy dám v mističce do terária a "baští sami" jak se jim chce.
  Jinak ti bude žrát samice, která nosí v sobě vejce, jinak ti bude žrát exemplář kterému je pár měsíců, jinak ti bude žrát exemplář kterému je rok a jinak ti bude žrát exemplář kterému jsou dva roky.
  Kolik stojí krmení Agam Kočičínských na měsíc? No, nevím, toť otázka... Měj se.. Míla


 • 16. 8. 2007 9:26
  Míla - Moderátor
  Ahoj

  Ahoj, omlouvám se všem, že jsem na pár dotazů neodpovídala hned. Byla jsem na dovolené. Nyní jsem zpět a znovu k dispozici. ;-) Míla


 • 19. 8. 2007 19:34
  Radek

  Čau pošlu ti na e-mail fotku mí Agamy.


 • 20. 8. 2007 22:09
  Pavla

  prosim tě každý mě od kočičinek odrazuje že jsou moc náročné. at si prý koupim vousatku. porad mi prosím


 • 21. 8. 2007 15:41
  Míla - Moderátor
  odpověď pro Pavlu

  Ahoj Pavlo, nezlob se nemohu ti říci, které jsou lepší k chovu, jsem zaujatá, jelikož jsem se zamilovana do Agam Kočičínských.. Můj názor by byl zaujatý ve prospěch "kočičinek" Co by jsi raději měla doma, zvaž sama, podle podmínek, které můžeš zvířeti poskytnout.
  Pár základností: Agama vousatá je z pouště a polopoušte, Agama Kočičínská je z tropických lesů, tudíž Agamě Vousaté stačí na dno terária písek a pár oblázků (něco co je blízké poušti a polopoušti), Agama Kočičínská potřebuje substrát a prostředí blížící se tropickým lesům (prostě vlhko v teráriu). Oba druhy Agam potřebují vodu ve svém teráriu. Agama Kočičínská - ideálně bazének ve kterém si zaplave a Agama Vousatá misku s vodou na pití. Další z výrazných rozdílů je barva a celkový vzhled obou druhů Agam. Agama Vousatá je spíše šedá a dosahuje kolem 45 až 60 cm. Agama Kočičínská je krásně zeleně zbarvená s pásky na bocích tělíčka a samec má až 100 cm, samice kolem 80 cm.
  Nebudu se dál rozepisovat.. Porovnání obou druhů je na samostané "slohové cvičení" ;-)

  Shrnutí:
  - Agama Kočíčínská je větší zvíře náročnější na prostor.
  - Agama Vousatá je menší zvíře, méně náročnější na prostor a myslím, že údržba terária je také méně náročná než u "kočičinek".

  Projdi si všechny odkazy v sekci "Odkazy" na těchto stránkách. Najdeš tam mnoho zajímavých informací, i odpovědí na tvé případné dotazy týkající se Agam Kočičínských.
  Snažila jsem se najít pro tebe web co nejvíce kvalitními informacemi o Agamách Vousatých a vřele doporučuji si prolistovat: http://www.lizards.cz/ (http://www.lizards.cz/pogona_vitticeps.htm) nepíšou tam žádné bludy a informace jsou přehledné.

  Snad ti to pomůže v rozhodování..
  Pak napiš jak jsi se rozhodla. ;-)
  Měj se.. Pa Míla


 • 22. 8. 2007 8:00
  Gábi

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli můžu mít agamy taky jen dvě (samice+samice nebo samec+samice) ? a jak velké terárium by jim stačilo ??


 • 24. 8. 2007 13:44
  Míla - Moderátor
  Radost

  Ahoj všichni, vím že to sem zrovinka moc nepatří, ale mám obrovskou radost a mám potřebu se o tu radost podělit s celým světem. [[Dne 22.8.2007 v 17:45 se ze mne stala TETA!!!]] Bráškovi se narodila dceruška [[Lucinka váží 3,20 kg, 48 cm!!!!]] HURÁ HURÁ HURÁ.. Obou "holkám" se daří dobře. Hurá.
  Všem přeji krásný den.. Míla


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Systematické zařazení

Soustava: Vitae (živé organismy)
Doména: Eukaryotae (jaderní)
Nadříše: Metakaryota
Říše: Animalia (živočichové)
Oddělení: Triblastica
Pododělení: Deuterostomia (druhoústí)
Kmen: Chordata (strunatci)
Podkmen: Vertebrata (obratlovci)
Infrakmen: Gnathostomata (čelistnatí)
Nadtřída: Tetrapoda (čtyřnožci)
Podtřída: Amniota (blanatí)
Infratřída: Diapsida
Kohorta: Lepidosauromorpha
Nadřád: Lepidosauria
Řád: Squamata (šupinatí)
Podřád: Sauria (ještěři)
Infrařád: Lacertilia
Nadčeleď: Iguania
Čeleď: Agamidae (agamovití)
Podčeleď: Agaminae (agamy)
Rod: Physignathus (agama)
Druh: Physignathus cocincinus

Rentgen Ludmily

http://www.teraporadna.cz/

15. 7. Jindřich

Zítra: Luboš

Nové terárium!!!!

Terárium pro Agamy s korkovým pozadím

Od 1.11.2007 fungují nové domény:

www.agamakocicinska.cz

www.physignathuscocincinus.cz

 

 

Vaše terárium pro Agamy Kočičínské je:
a) objednáno u firmy na míru
  
 6205
b) sestaveno svépomocí
  
 3785
c) koupeno hotové
  
 3430

Diskusní fórum

příspěvků: 1685

Návštěvnost stránek

483358