O Ludvíkovi, Ludmile a Ladě... (rok 2008)

 

Zpět 

 

Duben  - Září

S obrovskou lítostí Vám mohu sdělit, že velmi lituji svého výběru zhotovitele nového terária.. Terárium bylo sice velmi krásné, ale pan Mazuch z firmy Teraechis, se snažil jen co nejvíce vydělat na teráriu, aniž by přemýšlel. Bohužel terárium je konstrukčně špatně provedeno, hadice od filtru , mlhovače... (všechny hadice vedoucí z terária) smotal v jeden velký chuchvalec, vyvrtal díru pod úrovní vody a dou dírou hadice vyvedll ven. Chuchvalec zaplácal silikonem a mylně se domníval, že to bude držet. Bohužel nedrželo. Hadice začali "pracovat" Poprvé náz terárium začalo prosakovat začátkem května.. Naštěstí jsme si kaluže kolem terária všimli s přítelem tak brzo, že nám to nestihlo poškodit parkety.. Volala jsem panu Mazuchovi, že nám teče terárium, jestli by byl tak laskav a přijel to spravit.. Ráda bych podotkla, že jsem se k panu Mazuchovi chovala mile a vstřícně, zaplaceno za terárium dostal v hotovosti a v den který si sám určil. Takže neměl důvod se ke mě chovat nepřátelsky. Když jsem vu volala s reklamací, nebyl sice moc příjemný ani milý ,ale přijel relativně bez dlouhého přemlouvání.. 

Co se odehrálo u nás v bytě raději zkrátím, jelikož jsem ještě stále znechucená chováním pana Mazucha..

Pan mazuch přijel (přijel i se vou přítelkyní), viděl naše vypuštěné terárium a pro mě nějakým záhadným způsobem se tzv. šprajcnul. Možná se mu v hlavě zjevila představa, že spravení terária bude moc práce..

Najednou nás začal obviňovat, že za protečení terária si můžeme sami a že nám rozhodně ale rozhodně reklamaci neuzná. Že jsme špatně zacházeli s přístroji (mlhovačem, filtrem a rosícím zařízením). Nerozumím jak si mohl na svou obhajobu vymyslet takový nesmysl. S přístroji jsme zacházeli dle jeho pokynů  návodu, který nám zaslal e-mailem. Dovedete si představit, že je někdo, kdo by Vás obvinil, že Vám teče terárium, protože do nádob pod teráriem, doplňjete destilovanou vodu? Kdyby se mi to nestalo, připadalo by mi to asi směšné...  Stále jsem na panu Mazucha mluvila klidný hlasem, že po něm jen chci , aby to fungovalo, aby to spravil, nic víc.. Neobviňovala jsem ho z odfláknuté práce.. Tehdy jsem ještě nevěděla, že nám použil tenčí skla než jsme se domluvili a ani jsem nevěděla, že hadice nemají být pod hladinou vody. Domnívala jsem se (mylně) že pan Mazuch je odborník a ví co dělá. Myslela jsem si, že jediný problém je jen ten, že se uvolnily hadice a je třeba je znovu pořádně utěsnit..Nic víc..

Žádala jsem pana Mazucha o utěsnění hadic.. Aby se tam mohla dát znovu voda.. A aby "drobečkové" měli zpět svůj tropický ráj... Pan zářil neochotou a vztekem, nechápala jsem proč se tak zlobí. Stále jsem žádala (klidným hlasem) o spravení terária.. Byla jsem překvapená jeho arogantním a hulvátským chováním na tolik, že jsem se nezmohla na moc duchaplný projev, prostě jsem jen opakovala, ať se uklidní a spraví mi to.. Když mi a jeho přítelkyně začali nadávat sprostě, přítel to nevydržel a zvíšil na něj hlas, hádku slyšel i můj otec v dolním patře. Až když panu Mazuchovi pohrozil můj otec soudem, dal se pan Mazuch do práce.. Společně jsem vydlabali hlínu odstarnili Monsteru.. Pan Mazuch se snažil utěsnit potencionální místa útěku vody.. Krapítek upravil hadice, aby se toli nepohybovali, provlékl je malou trubkou, která by je měla držet.. Utěsňoval pryskyřicí.. Utěsňoval tak, že nám tou priskyřicí zaplácal motorek a ovládání od vodopádu.. Bohužel jsem si toho hned nevšimla. Pryskyřice zaschla a motorek se už ovládat nedá..  Odjel a řekl nám, že to máme nechat schnout dva dva nebo tři dny.. Pak napustit menší množství vody a vyzkoušet zda je to v pořádku, nechat vodu dva dny a pak mu zavolat.. Nechali jsme pryskyřici schnout čtyři dny pak jsme napustili bazének množstvím jaké nám pan mazuch řekl a čekali jsme.. Vypadalo to OK, zavolala jsem tedy panu Mazuchovi, že je to utěsněné a může přijet dát terárium do původního stavu..

Dostala sjem opět sprostě vynadáno, dokonce mě obvinila přítelkyně pana Mazucha, že má ze mě pan Mazuch psychické trauma!!! Ušklíbla se a vysmála se mi, že si snad hlínu do terária jsme schopni dát samy. Jasně mi dala najevo, že pan mazuch už nikdy nepřijede i kdyba se hory zelenaly.. Podle mě reklamace zahrnuje dát věc do původního stavu.. No, ale to jsem asi z jiné planety než pan Mazuch..  Každopádně, ž toho že pan Mazuch nepřijede dokončit co měl dokončit jsem si nic nedělala a pustili jsme se do toho sami. Den před tím jsem přesazoval na zahradě květiny a vzpoměla jsem si co dokáže udělat přerostlá květina z plastového květináče, jak ho dokáže pořádně zdeformavat a nebo dokáže aby prasknul hliněný květináč.. Pan Mazuch nám původně zasadil do terária obrovskou Monsteru..  koukali jsme s přítelem na to jak má ta Monstera obrovské kořeny už teď. A řekli jsme si, že ji tam zpět raději nedáme, protože by nám časem třeba mohla zlikvidovat terárium, tím jak bude růst a rozpínat se.. A bez ní tam mají "prckové" víc prostoru.

Od té doby nám terárium vyteklo ještě nekolikrát.. už jsem pana Mazucha nevolali, idyž jsme na to měli právo, záruka by teoreticky měla být půl roku. Ale pan Mazuch nám nezvedal telefon a pokud jsem zavolala z cizího čísla, okamžitě zavěsil..

naposledy nám terárium vyteklo týden před naší svatbou, v den kdy jse pořádala velká párty na rozlučku se svobodou (01.08.2008), tentokrát to vyteklo v takovém množství, že se nám i zvedly parkety v obýváku a to jsme to zjistili dopoledne. Tentokrát o neteklo hadicemi, tentokrát prasklo sklo na dne bazénku, asi to tenké sklo nevydrželo tu tíhu terária..

Takže v den svatby 08.08.2008, bylo terárium mimo provoz.. A po svatbě jsem se to sanžili spravit tím že jsme na prasklinu a většinu spodní části terária položili další sklo, to nejtlusčí co jsem sehnali a nekolikrát to zasilikonovali a zapriskyřicovali.. Zatím to drží.. Ale nevíme jak dlouho.. Pořídili jsem si do obýváku hodně draho velkou časovanou bombu..

Tyto řádky píšu (30.09.2008, od dubna období od dubna do října) ,  od poslední návštěvy pana Mazucha jsem na svůj web v podstatě moc nesáhla.. Byla jsem tak znechucená jeho prací a jeho osobou, že mě na čas přestalo bavit i vylepšování webu..   Těď je to už trošku lepší, al stále nepříliš dobré.

 

Duben 2008

01.04..2008 se "prckové" probudili do nového dne v novém domově.. Je vidět, že se jim v novém moc líbí, září spokojenstí. ;-) Z tak členitého terénu jsou úplně paf. ;-)

 

 

 

Březen 2008

31.03.2008 se celé terárium kompletně dodělalo. Podrobnosti v obrazech (fotografiích) najdete na odkazu: Naše terárium nebo Fotogalerie: Tvoření terária

28.03.2008 se nahodilo pozadí betonovu směsí.

27.03.2008 jsem dostali terárum až k nám do druhého patra.

25.03.2008 jsme nastěhovali terárium do prvního patra na zbytek si budeme muset zavolat stěhovací firmu. Jelikož pokud budeme terárium stěhovat sami do druhého patra hrozí na 99% možnost poškození a to bych opravdu nerada.

Desky máme 20.03.2008 pan Mazuch přiveze skla do terária a žačneme pracovat na sestavení terária. Snad  by nové terárium mohlo být hotové do 24.03.2008, průběh stavby určitě bude na webu, jen ještě nevím, zda jen ve fotogalerii nebo jako samostatná položka v menu. ;-)

Po další konzultaci s odborníkem panem Tomášem Mazuchem jsme se rozhodli dát na jeho radu a umístit na vrch podstavce terária ještě dvě dřevěné desky, pro lepší posazení samotného terária na podstavec. Až seženeme desky, tak se výroba terária rozjede do další fáze.. ;-)

Pan Tomáš Mazuch z firmy Teraechis nám staví terárium, termínově byla doba začátku stavby původně stanovena na leden až únor, ale bohužel nastalo zdržení z obou stran, nyní to  vypadá, že terárium bude hotové v březnu.... Doufám, že se zadaří a "drobečkové dostanou brzo nový domov.

Stále se pracuje na projektu nového terária...

 

Dne 9.2.2008 si přítel koupil na teraristické burze v Hradci Králové Veleštíra trnitého (Heterometrus Spinifer). Naše "rodina" se zvětšila o Apofise, tak štíra přítel pojmenoval.


Únor 2008

Během celého února jsme se s přítelem přestěhovali do ještě ne úplně zařízeného bytu. Byt stále prochází rekonstrukcí i když jsme už nastěhováni.

Kromě finálního dokončování kuchyně, koupelny, obýváku, ložnice, chodby a dětského pokoje se rozjela na plné pecky praktická realizace nového terária.

Tentokrát ve fotogalerii nenajdete dle očekávání Ludvu s "holkama", ale vývoj místa kam máme v úmyslu postavit nové terárium.

Železná kostra k teráriu se začala stavět dne 29.02.2008
rozměry 150 cm délka, 120 výška, 70 cm šířka. Dle telefonátu s odborníkem, který nám bude naše terárium vytvářet jsme kostru změnili , na nikoliv kostru ale jen podstavec pod terárium. Délka 150 cm, šířka 70 cm, výška 50 cm a na tento podstavec posadíme terárium.. Doufám, že vše půjde hladce.. ;-)

 

Leden 2008

V fotogalerii najdete jak si Lada bravůrně poradila s velkým švábem.. ;-)

 

 

 

Systematické zařazení

Soustava: Vitae (živé organismy)
Doména: Eukaryotae (jaderní)
Nadříše: Metakaryota
Říše: Animalia (živočichové)
Oddělení: Triblastica
Pododělení: Deuterostomia (druhoústí)
Kmen: Chordata (strunatci)
Podkmen: Vertebrata (obratlovci)
Infrakmen: Gnathostomata (čelistnatí)
Nadtřída: Tetrapoda (čtyřnožci)
Podtřída: Amniota (blanatí)
Infratřída: Diapsida
Kohorta: Lepidosauromorpha
Nadřád: Lepidosauria
Řád: Squamata (šupinatí)
Podřád: Sauria (ještěři)
Infrařád: Lacertilia
Nadčeleď: Iguania
Čeleď: Agamidae (agamovití)
Podčeleď: Agaminae (agamy)
Rod: Physignathus (agama)
Druh: Physignathus cocincinus

Rentgen Ludmily

http://www.teraporadna.cz/

21. 5. Monika

Zítra: Emil

Nové terárium!!!!

Terárium pro Agamy s korkovým pozadím

Od 1.11.2007 fungují nové domény:

www.agamakocicinska.cz

www.physignathuscocincinus.cz

 

 

Vaše terárium pro Agamy Kočičínské je:
a) objednáno u firmy na míru
  
 6153
b) sestaveno svépomocí
  
 3739
c) koupeno hotové
  
 3385

Diskusní fórum

příspěvků: 1685

Návštěvnost stránek

482278